Qeveria Hoti e dobët karshi Bordeve të Ndërmarrjeve Publike (DOKUMENT)

Qeveria Hoti dhe Bordet e Përkohëshme të ndërmarrjeve publike të cilat u emëruan nga Albin Kurti, nuk po munden të gjejnë gjuhën e përbashkët.

Qeveria Hoti në një letër derguar Bordeve, të siguruar nga Shekulli.info, kërkoi nga to pezullimin e konkurseve për kryeshef. Mirëpo as pas tre javesh nga kur u derguar kjo shkresë, konkurset për kryeshef nuk janë anuluar.Nga zyrtaret e Qeverisë Hoti ende nuk është ndërmarrur ndonjë vendim për mospajtimet e Qeverisë dhe Bordeve të NP dhe vazhdimit të punsimeve dhe ngritjes në pozitat kryesore të militantëve të Vetëvendosjes.

Punsimet më të mëdha të militantëve të Vetëvendosjes ndodhën në KEK ku këshilltari politik i ish-ministrit Arben Vitia, Milot Podvorica u rehatua në KEK nga Luigj Imeri.
Së fundmi në këtë ndërmarrje sipas burimeve të Shekulli.info është punsuar edhe Fjolla Bujupi e cila është familjare e Bujar Dugollit të Vetëvendosjes.

LEXO POASHTU:

Kryeshefi i emëruar nga Albin Kurti avancon militantë të VV-së në pozita të larta në KEK

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

‘Dashuri e mbrojtur’: QKMF që menaxhohet nga Agim Bahtiri blen 15 mijë euro vetëm kondoma

QKMF që është nën menaxhimin e Komunës që udhëhiqet nga kryetari që vjen nga VV-ja, Agim Bahtiri, ka paguar kohët e fundit...

Këshilltari i Thaçit e krahason Haki Abazin me “zhugën”

Akuzat e sulmet në mes të Vetëvendosjes e Presidentit Thaçi nuk kanë të ndalur. Kjo edhe tash kur Vetëvendosje...

Luigj Imeri e punësoi në KEK vëllain 61-vjeçar të Xhafer Gashit (DOKUMENT)

Luigj Imeri, i cili u emërua ushtrues i detyrë së kryeshefit ekzekutiv të KEK-ut nga Bordi i përkohshëm i Qeverisë Kurti, po...

Veton Surroi: UÇK nuk ishte ushtri çlirimtare

Publicisti Veton Surroi thotë se UÇK nuk ishte ushtri çlirimtare. Në emisionin “Rubikon” të KTV’së në vitin 2014 ai ka thënë se...