Lokale, shtëpi dhe biznes – kjo është pasuria milionëshe e Xhelal Sveçlës

Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar deklarimet e pasurisë vetëm për disa zyrtarë të lartë publik për vitin 2020. Në mesin e tyre është edhe ish ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshëme, Xhelal Sveçla.

Ky i fundit në AKK ka deklaruar shtëpi në vlerë prej 600 mijë euro, një lokal në vlerë prej 650 mijë euro, një lokal tjetër në vlerë 600 mijë euro dhe një truall në vlerë prej 100 mijë euro. Sveçla ka deklaruar se të gjitha këto deklarime, prejardhjen e kanë nga trashëgimia e prindit.

Sveçla në AKK ka deklaruar edhe një veturë, vlerën e së cilës ai e ka deklaruar në shumë prej 4 mijë eurosh.

Ish u.d i ministrit të Punëve të Brendshme, në AKK ka deklaruar se ka vetëm 500 euro në bankë. Ai poashtu ka edhe një kredi të papaguar në vlerë prej 9 mijë e 800 eurosh të cilën thotë ta ketë marrë për renovimin e shtëpisë.

Deklarimi i plotë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

‘Dashuri e mbrojtur’: QKMF që menaxhohet nga Agim Bahtiri blen 15 mijë euro vetëm kondoma

QKMF që është nën menaxhimin e Komunës që udhëhiqet nga kryetari që vjen nga VV-ja, Agim Bahtiri, ka paguar kohët e fundit...

Këshilltari i Thaçit e krahason Haki Abazin me “zhugën”

Akuzat e sulmet në mes të Vetëvendosjes e Presidentit Thaçi nuk kanë të ndalur. Kjo edhe tash kur Vetëvendosje...

Luigj Imeri e punësoi në KEK vëllain 61-vjeçar të Xhafer Gashit (DOKUMENT)

Luigj Imeri, i cili u emërua ushtrues i detyrë së kryeshefit ekzekutiv të KEK-ut nga Bordi i përkohshëm i Qeverisë Kurti, po...

Veton Surroi: UÇK nuk ishte ushtri çlirimtare

Publicisti Veton Surroi thotë se UÇK nuk ishte ushtri çlirimtare. Në emisionin “Rubikon” të KTV’së në vitin 2014 ai ka thënë se...