KEK fshehë rastet pozitive me COVID-19

Korporate Energjitike e Kosovës me 26 qershor përmes një postimi në Facebook kishte informuar se nëntë punëtorë të kësaj ndërmarrje që kishin rezultuar pozitiv me COVID-19, ishin shëruar. Që nga ajo ditë kjo ndërmarrje nuk ka dhënë më informacione se a ka raste të reja.

Sipas burimeve brenda KEK-ut, Shekulli.info mëson se në këtë ndërmarrje ka raste të reja pozitive me koronavirus, për të cilat nuk është i informuar as publiku, e as punëtorët e saj.

KEK kishte reaguar sot gjatë ditës rreth artikullit të Indeksonline, rreth avancimeve në pozita të militantëve të Vetëvendosjes nga u.d. Kryeshefi, Luigj Imeri. Por Departamenti për Marrëdhënie me Publikun dhe Komunitete nuk kishte dhënë ndonjë informacion sa i përket situatës së pandemisë, dhe rasteve të reja pozitive në KEK.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

‘Dashuri e mbrojtur’: QKMF që menaxhohet nga Agim Bahtiri blen 15 mijë euro vetëm kondoma

QKMF që është nën menaxhimin e Komunës që udhëhiqet nga kryetari që vjen nga VV-ja, Agim Bahtiri, ka paguar kohët e fundit...

Këshilltari i Thaçit e krahason Haki Abazin me “zhugën”

Akuzat e sulmet në mes të Vetëvendosjes e Presidentit Thaçi nuk kanë të ndalur. Kjo edhe tash kur Vetëvendosje...

Luigj Imeri e punësoi në KEK vëllain 61-vjeçar të Xhafer Gashit (DOKUMENT)

Luigj Imeri, i cili u emërua ushtrues i detyrë së kryeshefit ekzekutiv të KEK-ut nga Bordi i përkohshëm i Qeverisë Kurti, po...

Veton Surroi: UÇK nuk ishte ushtri çlirimtare

Publicisti Veton Surroi thotë se UÇK nuk ishte ushtri çlirimtare. Në emisionin “Rubikon” të KTV’së në vitin 2014 ai ka thënë se...