Kandidati për deputet nga LDK emërohet ushtrues detyre në ShSKUK

Infektologu Valbon Krasniqi është emëruar ushtrues detyre i drejtorit të ShSKUK pas shkarkimit të Basri Sejdiut.

Krasniqi në zgjedhjet e vitit 2017 ishte kandidat për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Sot përmes një komunikate Bordi i ShSKUK informoi për shkarkimin e Basri Sejdiut nga pozita e drejtorit të ShSKUK. Në njoftimin për media ata treguan se shkarkimi vjen si pasojë e performacës jo të kënaqshme dhe mos përmbushjes së detyrave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

‘Dashuri e mbrojtur’: QKMF që menaxhohet nga Agim Bahtiri blen 15 mijë euro vetëm kondoma

QKMF që është nën menaxhimin e Komunës që udhëhiqet nga kryetari që vjen nga VV-ja, Agim Bahtiri, ka paguar kohët e fundit...

Këshilltari i Thaçit e krahason Haki Abazin me “zhugën”

Akuzat e sulmet në mes të Vetëvendosjes e Presidentit Thaçi nuk kanë të ndalur. Kjo edhe tash kur Vetëvendosje...

Luigj Imeri e punësoi në KEK vëllain 61-vjeçar të Xhafer Gashit (DOKUMENT)

Luigj Imeri, i cili u emërua ushtrues i detyrë së kryeshefit ekzekutiv të KEK-ut nga Bordi i përkohshëm i Qeverisë Kurti, po...

Veton Surroi: UÇK nuk ishte ushtri çlirimtare

Publicisti Veton Surroi thotë se UÇK nuk ishte ushtri çlirimtare. Në emisionin “Rubikon” të KTV’së në vitin 2014 ai ka thënë se...