Home Lajme

Lajme

Eskalon burri i Albulena Haxhiut: Një grusht injorantësh mirëpresin kryecubin

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi,  ka thënë se një grusht injorantësh kanë mirëpritur “kryecubin”, i cili sipas tij e krijoi gjykatën...

Vitin e kaluar ishte hero i mediave serbe, Samir Potera shan dhe ofendon rëndë UÇK’në

“100 here ma shum’ perbene rrezik UÇK per sigurine nacionale t’Kosoves se Beogradi.” Kjo është vetëm njëra nga pjesët e deklaratave të...

Luigj Imeri i emëruar nga Albin Kurti mashtron puntorët, dhjetra të infektuar në KEK, thotë se janë vetëm tre

Numri i madh i rasteve pozitiv me Covid 19 ka shkaktuar panik dhe shqetësime të madhe tek punëtorët e Korporatës Energjetike të...

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Isa Mustafës, pritet të shtrohet në infektivë

Gjendja shëndetësore e ish-Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, duket se është përkeqësuar pas infektimit me koronavirus. Burime të Shekulli.info nga...

Ekskluzive: Vlora Çitaku pritet të jetë Presidente e Republikës së Kosovës

Dilemës se kush do të bëhet Presidenti i Republikës së Kosovës në rast të dorëheqjes së Hashim Thaçit, si duket po i...

Haki Abazi shpreson që Thaçi të arrestohet në Hagë dhe Vjosa Osmani të bëhet Presidente

Anëtari i Vetëvendosje, Haki Abazi po shpreson që presidenti i Kosovës të arrestohet dhe të mbahet në burgim në Hagë, shkruan Gazeta...

Dhjetra raste pozitive në KEK, menaxhmenti i emëruar nga Albin Kurti hesht

Rritja e rasteve të reja me koronavirus ka goditur edhe Korporaten Energjitike të Kosovës. Sipas burimeve të Shekulli.info nga kjo nderrmarje thuhet...

Kalon rezoluta për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK’së, nuk votohet vetëm nga VV dhe Lista Serbe

Më 61 vota pro ka kaluar rezoluta për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK’së, por të njëjtën nuk e votuan deputetët...

Kandidati për deputet nga LDK emërohet ushtrues detyre në ShSKUK

Infektologu Valbon Krasniqi është emëruar ushtrues detyre i drejtorit të ShSKUK pas shkarkimit të Basri Sejdiut. Krasniqi në zgjedhjet...

Shkarkohet Basri Sejdiu

Basri Sejdiu është shkarkuar nga pozita e drejtorit të ShSKUK. Bordi i ShSKUK me shumicë votash ka marrë këtë...

KEK fshehë rastet pozitive me COVID-19

Korporate Energjitike e Kosovës me 26 qershor përmes një postimi në Facebook kishte informuar se nëntë punëtorë të kësaj ndërmarrje që kishin...

Hoti përgjigjet se a do të japë dorëheqje ministri i Shëndetësisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në konferencën e mbajtur për media ka thënë se janë duke e bërë të pamundurën për ta...
- Advertisment -

Most Read

Inspektorati i Punës e rikonfirmon se procedura e shkarkimit të Njazi Thaçit ishte e kundërligjshme

Inspektorati i Punës ka refuzuar ankesën e Korporatës Energjetike të Kosovës kundër vendimit të shkallës së parë, me anë të të cilit...

Qeveria shkarkon Bordin e KEK-ut

Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për shkarkimin e bordit të Korporatës Energjetike të Kosovës. Bordi i Përkohshëm...

Qeveria Hoti vendos për shkarkimin e Bordeve të emëruar nga Kurti

Qeveria e Kosovës gjatë ditës pritet të marr vendim për shkarkimin e bordeve të përkohshme të ndërmarrjeve publike, të formuara nga ish...

Qeveria Hoti e dobët karshi Bordeve të Ndërmarrjeve Publike (DOKUMENT)

Qeveria Hoti dhe Bordet e Përkohëshme të ndërmarrjeve publike të cilat u emëruan nga Albin Kurti, nuk po munden të gjejnë gjuhën...