Home Kryesore

Kryesore

Ekskluzive: Kjo pritet të jetë tema kryesore e takimit Kosovë – Serbi në Shtëpinë e Bardhë

Si duket dramës për një marrëveshje përfundimtare në mes të Kosovës dhe Serbisë po i vije fundi. I dërguari...

Luigj Imeri e punësoi në KEK vëllain 61-vjeçar të Xhafer Gashit (DOKUMENT)

Luigj Imeri, i cili u emërua ushtrues i detyrë së kryeshefit ekzekutiv të KEK-ut nga Bordi i përkohshëm i Qeverisë Kurti, po...

Edhe një i vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Klinika Infektive e QKUK-së ka bërë të ditur se sot në Mjekimin Intensiv të kësaj klinike ka vdekur pacientja N. D. (1946)...

Thaçi nuk do të takojë Lajçakun

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk do të takojë takojë të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi,...

A po i çon Albin Kurti mesazh dikujt përmes këtij shkrimi?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Instagram, ka lavdëruar punën e ministrit në...

Milaim Zeka: Kryeministri i Kosovës pas 29 Majit do të jetë Avdullah Hoti

Në studion e emisionit “Top Talk” drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja, ishte i ftuar analisti Milaim Zeka, i cili foli për zhvillimet...

Zëdhënësi i PDK-së: Qytetari e humbi jetën vetëm pse nuk kishte librezë partie për të shmangur karantinimin

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi ka reaguar pas vdekjes së 26 vjeçarit në Qendrën e Studentëve.

Flet njëri nga ish-bashkëudhëtarët e viktimës që vdiq në konvikt: Kishte depresion, por askujt s’i interesonte për të

Kosova është tronditur nga një rast tragjik që ndodhi pasditën e sotme tek Qendra e Studentëve në Prishtinë.

Edhe 10 ferizajas të shëruar, shkon në 72 numri i të shëruarve

23:52 / E Diele, 03 Maj 2020 Edhe 10 ferizajas të shëruar, shkon në 72 numri i të...

Shekulli.info lansohet online

Portali më i ri informativ në Republiken e Kosovës, Shekulli.info ka lansuar platformën e tij online. Në këtë portal do të njoftoheni...
- Advertisment -

Most Read

Inspektorati i Punës e rikonfirmon se procedura e shkarkimit të Njazi Thaçit ishte e kundërligjshme

Inspektorati i Punës ka refuzuar ankesën e Korporatës Energjetike të Kosovës kundër vendimit të shkallës së parë, me anë të të cilit...

Qeveria shkarkon Bordin e KEK-ut

Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për shkarkimin e bordit të Korporatës Energjetike të Kosovës. Bordi i Përkohshëm...

Qeveria Hoti vendos për shkarkimin e Bordeve të emëruar nga Kurti

Qeveria e Kosovës gjatë ditës pritet të marr vendim për shkarkimin e bordeve të përkohshme të ndërmarrjeve publike, të formuara nga ish...

Qeveria Hoti e dobët karshi Bordeve të Ndërmarrjeve Publike (DOKUMENT)

Qeveria Hoti dhe Bordet e Përkohëshme të ndërmarrjeve publike të cilat u emëruan nga Albin Kurti, nuk po munden të gjejnë gjuhën...