Home Kryesore

Kryesore

Ekskluzive: Vlora Çitaku pritet të jetë Presidente e Republikës së Kosovës

Dilemës se kush do të bëhet Presidenti i Republikës së Kosovës në rast të dorëheqjes së Hashim Thaçit, si duket po i...

Kalon rezoluta për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK’së, nuk votohet vetëm nga VV dhe Lista Serbe

Më 61 vota pro ka kaluar rezoluta për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK’së, por të njëjtën nuk e votuan deputetët...

Kandidati për deputet nga LDK emërohet ushtrues detyre në ShSKUK

Infektologu Valbon Krasniqi është emëruar ushtrues detyre i drejtorit të ShSKUK pas shkarkimit të Basri Sejdiut. Krasniqi në zgjedhjet...

Shkarkohet Basri Sejdiu

Basri Sejdiu është shkarkuar nga pozita e drejtorit të ShSKUK. Bordi i ShSKUK me shumicë votash ka marrë këtë...

KEK fshehë rastet pozitive me COVID-19

Korporate Energjitike e Kosovës me 26 qershor përmes një postimi në Facebook kishte informuar se nëntë punëtorë të kësaj ndërmarrje që kishin...

Kufizohet lëvizja në Prishtinë, Prizren, Ferizaj dhe Vushtrri

Kryeministri Avdullah Hoti ka prezantuar masat e reja kundër Covid-19. Ai tha që është marrë vendimi që nga sonte...

Respiratorët e blerë në Kinë, dyshohet se nuk kanë funksionuar tek personat me COVID-19

Aparatet respiratorë të cilët janë blerë përgjatë kohës sa në krye të Ministrisë së Shëndetësisë ishte Arben Vitia, dyshohet se nuk kanë...

Kryeshefi i emëruar nga Albin Kurti avancon militantë të VV-së në pozita të larta në KEK

Ushtruesi i detyrës së kryeshefit ekzekutiv në Korporatën Energjetike të Kosovës (KEK), Luigj Imeri ka filluar një “fushatë” të avancimeve të militantëve...

Prona 1 milionëshe e blerë me ndihmën e Haki Abazit – Jeta Xharra e Faik Ispahiu në Gjykatë pasi akuzohen se uzurpuan Bordin

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës sot është mbajtur seanca gjyqësore kundër Jeta Xharrës dhe Dajana Berishës pas padisë që është ushtruar ndaj...

SKANDALOZE: Zyra e Prokurorit të Specializuar shkeli rregulloren e punës, etiken profesionale dhe ligjet e veta

Njoftimi i djeshëm i Zyrës së Prokurorit të Specializuar, në ditën kur presidenti Thaçi ishte nisur drejt SHBA-së, po shihet nga të...

Rekord i zi në Kosovë – 141 raste të reja me COVID-19

Sot më 16 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 397 mostra të marra...

Lokale, shtëpi dhe biznes – kjo është pasuria milionëshe e Xhelal Sveçlës

Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar deklarimet e pasurisë vetëm për disa zyrtarë të lartë publik për vitin 2020. Në mesin e tyre...
- Advertisment -

Most Read

Inspektorati i Punës e rikonfirmon se procedura e shkarkimit të Njazi Thaçit ishte e kundërligjshme

Inspektorati i Punës ka refuzuar ankesën e Korporatës Energjetike të Kosovës kundër vendimit të shkallës së parë, me anë të të cilit...

Qeveria shkarkon Bordin e KEK-ut

Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për shkarkimin e bordit të Korporatës Energjetike të Kosovës. Bordi i Përkohshëm...

Qeveria Hoti vendos për shkarkimin e Bordeve të emëruar nga Kurti

Qeveria e Kosovës gjatë ditës pritet të marr vendim për shkarkimin e bordeve të përkohshme të ndërmarrjeve publike, të formuara nga ish...

Qeveria Hoti e dobët karshi Bordeve të Ndërmarrjeve Publike (DOKUMENT)

Qeveria Hoti dhe Bordet e Përkohëshme të ndërmarrjeve publike të cilat u emëruan nga Albin Kurti, nuk po munden të gjejnë gjuhën...