Shekulli.info

45 POSTS0 COMMENTS
https://shekulli.info

Prona 1 milionëshe e blerë me ndihmën e Haki Abazit – Jeta Xharra e Faik Ispahiu në Gjykatë pasi akuzohen se uzurpuan Bordin

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës sot është mbajtur seanca gjyqësore kundër Jeta Xharrës dhe Dajana Berishës pas padisë që është ushtruar ndaj...

PDK nuk i bashkohet Qeverisë Hoti, mbetet në opozitë

Partia Demokratike e Kosovës ka konfirmuar që do vazhdojë të jetë parti opozitare përkundër që është përfolur që do ti bashkohet Qeverisë...

Veton Surroi: UÇK nuk ishte ushtri çlirimtare

Publicisti Veton Surroi thotë se UÇK nuk ishte ushtri çlirimtare. Në emisionin “Rubikon” të KTV’së në vitin 2014 ai ka thënë se...

PrishtinaJET hap bazën e re me dy aeroplan Airbus A320 në partneritet me SMARTLYNX Airlines në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës

PrishtinaJET në partneritet me Aviokompaninë SmartLynx do të bazojë dy aeroplana Airbus A320 në aeroportin e Prishtinës dhe të fillojë fluturimet për...

E qëllimshme? Shkëlzen Gashi akuzoi UÇK-në për krime lufte më 24 prill, ditën kur Prokuroria dorëzoi aktakuzën për Thaçin e Veselin

Shkëlzen Gashi akuzoi UÇK-në për krime lufte më 24 prill, ditën kur Prokuroria dorëzoi aktakuzën për Thaçin e VeselinRastësi apo jo, dy...

SKANDALOZE: Zyra e Prokurorit të Specializuar shkeli rregulloren e punës, etiken profesionale dhe ligjet e veta

Njoftimi i djeshëm i Zyrës së Prokurorit të Specializuar, në ditën kur presidenti Thaçi ishte nisur drejt SHBA-së, po shihet nga të...

Rekord i zi në Kosovë – 141 raste të reja me COVID-19

Sot më 16 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 397 mostra të marra...

Lokale, shtëpi dhe biznes – kjo është pasuria milionëshe e Xhelal Sveçlës

Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar deklarimet e pasurisë vetëm për disa zyrtarë të lartë publik për vitin 2020. Në mesin e tyre...

Ekskluzive: Kjo pritet të jetë tema kryesore e takimit Kosovë – Serbi në Shtëpinë e Bardhë

Si duket dramës për një marrëveshje përfundimtare në mes të Kosovës dhe Serbisë po i vije fundi. I dërguari...

‘Dashuri e mbrojtur’: QKMF që menaxhohet nga Agim Bahtiri blen 15 mijë euro vetëm kondoma

QKMF që është nën menaxhimin e Komunës që udhëhiqet nga kryetari që vjen nga VV-ja, Agim Bahtiri, ka paguar kohët e fundit...

TOP AUTHORS

- Advertisment -

Most Read

Inspektorati i Punës e rikonfirmon se procedura e shkarkimit të Njazi Thaçit ishte e kundërligjshme

Inspektorati i Punës ka refuzuar ankesën e Korporatës Energjetike të Kosovës kundër vendimit të shkallës së parë, me anë të të cilit...

Qeveria shkarkon Bordin e KEK-ut

Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për shkarkimin e bordit të Korporatës Energjetike të Kosovës. Bordi i Përkohshëm...

Qeveria Hoti vendos për shkarkimin e Bordeve të emëruar nga Kurti

Qeveria e Kosovës gjatë ditës pritet të marr vendim për shkarkimin e bordeve të përkohshme të ndërmarrjeve publike, të formuara nga ish...

Qeveria Hoti e dobët karshi Bordeve të Ndërmarrjeve Publike (DOKUMENT)

Qeveria Hoti dhe Bordet e Përkohëshme të ndërmarrjeve publike të cilat u emëruan nga Albin Kurti, nuk po munden të gjejnë gjuhën...